Technologia kompozytu

Newtechwood Polska / Technologia kompozytu

Obecnie na rynku możemy spotkać 5 rodzajów desek kompozytowych

KOMPOZYT BEZ OSŁONY?

Niektóre produkty z kompozytu zawierają w swojej warstwie wierzchniej proszek drzewny zamiast osłony polimerowej, co oznacza, że ​​zewnętrzna warstwa jest nadal narażona na działanie czynników atmosferycznych i może nadal podlegać problemom desek pierwszej generacji. Drewno kompozytowe pierwszej generacji (niezakryte) nie ma warstwy wierzchniej chroniącej rdzeń.

Potencjalne problemy:

KOMPOZYT W 1/2 OSŁONIĘTY?

Niektórzy producenci desek kompozytowych stosują polimerową warstwę tylko na jednej – wierzchniej stronie deski. Rozwiązuje to niektóre problemy z którymi borykają się deski kompozytowe pierwszej generacji, ale pojawiają się inne. Zamknięcie górnej części deski zapewnia wyższą odporność na plamy, zarysowania i promieniowanie UV,  jednak spód oraz boki deski są narażone na działanie czynników atmosferycznych, co tworzy efekt , że deska jest sucha na górze a wilgotna i narażona na wilgoć od spodu. Powoduje to wyginanie się desek zamontowanych na legarach lub ich pęcznienie.

Potencjalne problemy:

PRZECIĘTA OSŁONA?

Niektórzy producenci desek kompozytowych wycinają rowki po obu stronach deski, aby zaoszczędzić pieniądze na jednej formie. Innym powodem może być również to, że pod względem technicznym nie są tak zaawansowane w projektowaniu form desek. Deska z niezamkniętym rowkiem nadal umożliwia wchłanianie wilgoci do rdzenia na całej długości deski. Dlatego z czasem istnieje możliwość wystąpienia obrzęku, pęcznienia i pękania.

PEŁNA OSŁONA!

Deska NewTechWood Ultrashield posiada osłonę 360 stopni, która zapewnia pełną ochronę dookoła deski, a nawet na jej bokach. Tylko w ten sposób można całkowicie zabezpieczyć deskę przed promieniowaniem UV, wodą, owadami, pleśnią  ** Uwaga: Nieosłonięty rdzeń jest nadal podatny na działanie warunków atmosferycznych, dlatego zaleca się zakrycie rdzenia i dodatkowe jego posmarowaniem środkiem zabezpieczającym np. Induline SW-910